Rektori i Universitetit te Prishtines “Hasan Prishtina” Prof. Dr Marja Dema priti në vizitë Rektorin e Universitetit Haceteppe të Ankaras, Prof.Dr. Abdurrahim Hakuk Ozen dhe Ministri i Administratës Publike te Republikës së Kosovës, z.Ministri Yagcilar.

 
 • Rektori i Universitetit te Prishtines “Hasan Prishtina” Prof. Dr Marja Dema priti në vizitë Rektorin e Universitetit Haceteppe të Ankaras, Prof.Dr. Abdurrahim Hakuk Ozen dhe Ministri i Administratës Publike te Republikës së Kosovës, z.Ministri Yagcilar.
  20 maj @ 09:25

  Në vazhdën e vizitave të shumta të realizuara këtë jave në Universitetin e Prishtinës, Rektori këtij institucioni Prof. Dr. Marjan Dema priti në vizitë Rektorin e Universitetit Haceteppe në Ankara Prof.Dr. Abdurrahim Hakuk Ozen dhe Ministri i Administrate[…]

   
 

Rektori Dema priti intelektualin dhe publicistin Ndriçim Kulla

 
 • Rektori Dema priti intelektualin dhe publicistin Ndriçim Kulla
  19 maj @ 09:59

  Prof. Dr. Marjan Dema,  Rektor i Universitetit të Prishtinës ‘Hasan Prishtina’ priti sot në një takim të veçantë kulturologun, intelektualin dhe publicistin e shquar shqiptar Ndriçim Kulla. Të dy bashkëbiseduesit diskutuan për rëndësinë m[…]

   
 

Vazhdon Internacionalizimi i Universitetit të Prishtinës

 
 • Vazhdon Internacionalizimi i Universitetit të Prishtinës
  18 maj @ 03:11

  Në vazhdën e përkushtimit të madh të Universitetit të Prishtinës për fuqizimin e internacionalizimit të këtij institucioni, dje është nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi  në mes Rektorit të Universitetit Prishtinës Prof. Dr. Marjan Dema  dhe Rek[…]

   
 

Ekipi i volejbollit nga Universiteti i Prishtinës zë vendin e tretë në Universiadën “EUROMILANO 2016” në Milano të Italisë

 
 • Ekipi i volejbollit nga Universiteti i Prishtinës zë vendin e tretë në Universiadën “EUROMILANO 2016” në Milano të Italisë
  17 maj @ 03:58

  Universiteti i Prishtinës, Fakulteti i Edukimit Fizik dhe i Sportit  ishte ftuar nga Universieti me i madh i Milanos në Itali “EUROMILANO 2016”, për të marr pjesë në “International InterUniversities Tournament” që do të mbahej[…]

   
 
 |<  <  6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15  >  >| 
 

Kalendari e lajmeve

  «gusht»
  MaEnPrShDi
  25 26 2728293031
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  2930311234
 
 

Shpallje & Ngjarje