UNICEF Global Challenge “Connectivity” - tri ekipe të studentëve kualifikohen në fazën e dytë

 
 • 17 dhjetor @ 01:57

  Tri ekipet pjesëmarrëse nga Universiteti i Prishtinës e kanë kaluar fazën e pare të përzgjedhjës në UNICEF Global Challenge. Tema e sfidës së sivjetme është Connectity, ku studentët e UPsë po marrin pjesë e projektet e vetdizajnuara, me titujt: 1) Equity,[…]

   
 

Zyra për Marrëdhënie me Jashtë e UP-së, mbajti ditën informuese për bursa studimi në kuadër të programit SIGMA Agile

 
 • Zyra për Marrëdhënie me Jashtë e UP-së, mbajti ditën informuese për bursa studimi në kuadër të programit SIGMA Agile
  11 dhjetor @ 01:56

  Sot, më 11 dhjetor, nga ora 11:00-13:00, në Amfiteatrin e Madh të Fakultetit Juridik u mbajt dita informuese për Bursa edhe në programin SIGMA Agile të Erasmus Mundus që u organizua nga Universiteti i Prishtinës, përkatësisht nga zyra për marrëdhënie me j[…]

   
 

Mbahet ceremonia e inaugurimit të laboratorit të Gjeodezisë dhe kompjuterëve në kuadër të Departamentit të Gjeodezisë, FNA, të pajisur përmes projektit TEMPUS MPG

 
 • Mbahet ceremonia e inaugurimit të laboratorit të Gjeodezisë dhe kompjuterëve në kuadër të Departamentit të Gjeodezisë, FNA, të pajisur përmes projektit TEMPUS MPG
  11 dhjetor @ 09:56

  Në hapësirat e laboratoreve të fakulteteve teknike, më 08 dhjetor 2014 u mbajt ceremonia e inaugurimit të Laboratorit të Gjeodezisë dhe Laboratorit të Kompjuterëve, në Departamentin e Gjeodezisë të Fakultetit të Ndërtimtarisë dhe Arkitekturës, të Univeris[…]

   
 

Rektori Zejnullahu priti në një takim znj. Christie Vilsack, këshilltare e lartë për arsim ndërkombëtar në USAID

 
 • Rektori Zejnullahu priti në një takim znj. Christie Vilsack, këshilltare e lartë për arsim ndërkombëtar në USAID
  09 dhjetor @ 04:51

  Rektori i Universitetit të Prishtinës prof. Ramadan Zejnullahu dhe prorektorët Tahiri dhe Podvorica u takuan me znj. Christie Vilsack, këshilltare e lartë për arsim ndërkombëtar në USAID, me zëvendës-drejtorin e USAID-it Z. Chris Edwards, dhe me Mary Tyl[…]

   
 
 |<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10  >  >| 
 

Kalendari e lajmeve

  «dhjetor»
  MaEnPrShDi
  2425 2627282930
  123 4567
  8 910 11121314
  1516 1718192021
  22232425262728
  2930311234
 
 

Shpallje & Ngjarje